Kızılay Arakan’lı Müslümanları Unutmadı..

Kızılay Arakan’lı Müslümanları Unutmadı..
Bu haber 01 Ağu 2012 Çar 14:14 tarihinde eklendi.
mm
      594 views
Paylaş:

 

Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar ve beraberindeki heyetin yardımların dağıtılması ve insani yardım operasyonunun devamında neler yapılacağına ilişkin tespitleri belirlemek için bugün Bangladeş’e gideceği belirtildi.

Yardım elini dünyanın her tarafına uzatan, milyonlarca insanın yarasını saran Türk Kızılayı’nın, Myanmar’da yaşanan katliamlara da kayıtsız kalmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Burmalı Müslümanlara yönelik başlatılan saldırıları ve sonrasında yaşanan göçleri ilk gününden itibaren takip eden ve ülkedeki yetkililerle görüşme halinde olan Türk Kızılayı, Bangladeş’e sığınan Burmalı Müslümanların ihtiyaçlarını tespit etmek için harekete geçti. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar öncülüğündeki heyet Bangladeş’e gitmek için hazırlıklarını tamamladı. Heyet ilk önce Dhaka şehrinde temaslarda bulunacak. Dhaka’da Bangladeş Kızılayı ile mutabakat zaptı imzalayacak olan Genel Başkan Akar ve beraberinde heyet, yardımların bir kısmını buradaki Burmalı Müslümanlara dağıtacak. Myanmar’a en yakın ve aynı zamanda sığınmacıların en yoğun olduğu bölge Cox’s Bazar’a da gidecek Türk Kızılayı heyeti, buradaki kamplarda da gıda yardımlarının dağıtımını yapacak. Heyet son olarak Chittagong şehrinde de gıda dağıtımında bulunacak.”

Genel Başkan Akar, Bangladeş’e gitmeden önce Atatürk Havalimanı’nda konuya ilişkin basın mensuplarına açıklama yapacak.

AA

Paylaş:
"Kızılay Arakan’lı Müslümanları Unutmadı.." HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Mustafa İslamoğlu’na Açık Mektup..
MUSTAFA İSLAMOĞLU’NUN FİKİR KÖLELİĞİ PROJESİ Bu yazıyı, İslam kardeşliğinin gereği...
haber kategorileri
  • Kategori yok
facebook
çok okunanlar
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.