Adobe Fireworkste şekilli yazı yazmak (yazılara yön vermek)

İmanehli Forum- İslami Bilgi Arşiviniz/Adobe Fireworkste şekilli yazı yazmak (yazılara yön vermek) => Fireworks'   ün bize sunduğu güzel özelliklerden bir diğeri de, yazılarınızı   istediğiniz bir yola (path) bağlayarak, görünümünü

Gönderen Konu: Adobe Fireworkste şekilli yazı yazmak (yazılara yön vermek)  (Okunma sayısı 4305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• ADMİNİSTRATOR
  • Süper Üye
  • *
  • Karma +191/-22
  • "YORULUNCAYA KADAR DEĞİL ŞEHİT OLUNCAYA KADAR"
    • İmanehli.com

Fireworks'   ün bize sunduğu güzel özelliklerden bir diğeri de, yazılarınızı   istediğiniz bir yola (path) bağlayarak, görünümünü değiştirmenizdir.   Aşağıda, bu şekilde yazılmış birkaç yazı örneği vardır. Bu çok basit   efekti birkaç adımda nasıl yapabileceğinizi gösteriyorum.

1.Adım

İlk önce, her zaman olduğu gibi, kendimize bir çalışma ortamı oluşturuyoruz. 500*300 boyutunda bir çalışma ortamı oluşturun.

2.Adım

Bu adımda, istediğiniz bir metni, Text tool   yardımı ile giriyoruz. Uzun birşeyler yazarsanız, sizin için sonucu   görmek daha eğlenceli olur. Ben örneğimiz için Kırmızı Rengi seçip,   yüksekliği 40 olan, "Fireworks Öğreniyoruz" yazısını yazıyorum.

3.Adım
Sıra   geldi, yazımızın alacağı şekli belirlemeye. Örneğimizde yazımız   yuvarlak bir görünüm alacak. Bu yüzden, çalışma alanımıza bir çember   çizdik (Shift tuşuna basarak düzgün bir çember çizebilirsiniz).   Çizdiğiniz çemberin renginin hiçbir önemi yok. Hatta bir renk   kullanmayabilirsiniz de. Artık çalışma alanımız sol taraftaki resim gibi   görünüyor.

4.Adım

Bu adımda, artık yazımız çembere bağlayarak oval bir görünüme sahip olmasını sağlayacağız. Bunu yapmak için ilk olarak, Shift tuşunun yardımı ile, metnimizi ve çemberimizi birlikte seçiyoruz. Sonrasında Text > Attach to Path komutunu uygulayarak sonuca ulaşıyoruz.

Ve sonuç:
Sonuç height=189

Eğer, yazınızın biraz sağa yada sola kaydırmak istiyorsanız, Properties Panelinden Text Offset   değerini değiştirmeniz lazım. Buraya gireceğiniz "-" değerler yazınızı   sola iterken, pozitif değerler sağa doğru itecektir. Aşağıda Text Offset   değeri " - 55 " olan bir sonuç görüyorsunuz.

Bir başka Sonuç height=189Örnek Resim height=225
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 18:31:00 Gönderen: tanyurd »

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş twitter

Adobe Fireworkste şekilli yazı yazmak (yazılara yön vermek) Konusuna Ait Benzer Konular

Klavyenizle Arapça Yazmak...
1.Adım: Bilgisayarınıza ek dil desteğil (Arapça) yükleyin!Denetim Masası/Bölge Dil Seçenekleri/Diller/Ek dil desteği menüsünden ... Devamı...

Gösterim: 1364 - Yanıt: 0 - Başlatan:-ب - م-
Msn de Şekilli İleti yazmak ve bazı Şekiller
MSN'DE ŞEKİLLİ İSİMLER©º°¨¨°º©©º°¨¨°º© Buraya msn Ismi ©º°¨¨°º©©º°¨¨°º©.·´¯(_.·´¯(_.·´¯(_ Buraya msn Ismi _)¯`·._)¯`·._)¯`·.,-*'... Devamı...

Gösterim: 679 - Yanıt: 4 - Başlatan:tanyurd
Fireworkste kendi fontunuzu oluşturun...
Bazı anlar olur ki, işimizi tamamlamak için istediğimiz   fontu bulamayız. Yada bir fontun sadece birkaç özelliğinden   hoşlanmı... Devamı...

Gösterim: 512 - Yanıt: 0 - Başlatan:tanyurd
Adobe Fireworkste çikolata gibi yazılar yazmak
Bu yazımızda, size nasıl çikolata hissi uyandıran yazılar   yazıldığını öğreteceğiz. Bu tür yazılar özellikle bannerlarda sık   ... Devamı...

Gösterim: 1495 - Yanıt: 0 - Başlatan:tanyurd
Adobe Fireworks de yazılara yansıma efekti uygulamak
Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlere basit olarak yazılara nasıl yansıma efekti   verebileceğinizi öğreteceğiz. Her zaman ol... Devamı...

Gösterim: 1304 - Yanıt: 0 - Başlatan:tanyurd

Salih Kartal
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek